Exkurze do Žďáru nad Sázavou

     Dne 25. 6. 2024 proběhla exkurze žáků  5. třídy do Žďáru nad Sázavou. Nejprve jejich kroky směřovaly do zámku a k poutnímu kostelu sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, potom se všichni přesunuli do centra města, kde v Moučkově domě navštívili stálou expozici s názvem „Bylo jedno městečko“. Seznámili se s životem ve Žďáře nad Sázavou od středověku až po první republiku. Řadu věcí si sami na sobě vyzkoušeli. Poznali, jak fungoval starý obchod, jak se lidé odívali, jak zvládali ruční mletí obilí a dokonce zakusili tíhu spravedlnosti v kládě.

     Počasí dětem přálo a exkurze byla příjemným zpestřením posledního týdne školního roku.               

                                                                                                          Marie Hladíková