Exkurze VII. tříd

V pondělí 22. května se žáci sedmých tříd zúčastnili exkurze na Policii ČR a do Hasičské zbrojnice ve Žďáře nad Sázavou.

Během prohlídky policejní stanice se dozvěděli spoustu zajímavostí o práci policistů, zkusili si sejmout otisky prstů, byla jim předvedena výzbroj a výstroj policistů, viděli ukázky zbraní, někteří si zkusili neprůstřelnou vestu, pouta k zajištění pachatelů trestných činů, prohlédli si policejní auto, atd. V závěru zkušený psovod předvedl a popsal výcvik policejního psa. 

Následovala prohlídka stanice HZS na Jamské ulici. Zde si děti prohlédly hasičské vozy v garážích stanice, seznámily se s náročnou prací záchranářů, jejich vybavením pro případ zásahu, mohly si obléknout ochranný oděv, nasadit hasičskou helmu apod. Následoval výstup na věž,   a poté předvedení hasičského auta s výsuvným žebříkem a zvedací plošinou.