Let´s speak

     V týdnu od 17. do 21. června měli žáci naší školy možnost účastnit se kurzu výuky anglického jazyka s rodilým mluvčím. Přihlásilo se 72 odvážlivců ze 4. - 9. ročníku, kteří absolvovali celkem 10 hodin výuky za týden. Lektor Charles Murray pochází z USA, ale již 5 let působí v České republice. Výhodou jistě bylo, že Charles je původní profesí učitel, takže komunikaci s žáky zvládal výborně.  Také naše žáky velmi povzbuzoval a chválil, proto postupně ztratili ostych mluvit a odpovídat na otázky. V hodinách vládla příjemná atmosféra,  i když pro nejmladší  žáky mohla některá témata být obtížná. Největším  přínosem je samozřejmě možnost slyšet autentickou podobu angličtiny, přízvuk, výslovnost.  

     Většina žáků hodnotila svou účast na kurzu pozitivně a kromě osvědčení si jistě odnáší příjemný dojem ze setkání se sympatickým Američanem.

Věra Ochranová

Foto:

https://www.rajce.idnes.cz/zsradostinno/album/rodily-mluvci-2024