Celé Česko čte dětem aneb starostové čtou dětem

    Ve čtvrtek 7. března proběhla na naší škole tradiční akce v rámci celonárodního projektu „Celé Česko čte dětem“. V předchozích ročnících už dětem několikrát četli maminky, tatínkové, babičky, dědečkové, starší sourozenci, osobnosti Radostína, významné osobnosti české historie, spolužáci, … Tentokrát třídní učitelky I. stupně oslovily starosty a starostku šesti spádových obcí. Ti si pro děti i jejich rodiče či sourozence připravili zajímavé ukázky z knížek různých žánrů. Čtvrteční podvečer pak doplnily další aktivity dětí vedené jejich učitelkami – přednes básniček, písničky, hry na hudební nástroje, tvoření, hry, výroba dárečků maminkám, vaření kouzelnického lektvaru, vyprávění vtipů, atd. Všichni se posléze rozcházeli domů s pocitem příjemně stráveného odpoledne. Děkujeme všem starostům a paní starostce za zapojení do naší práce!

Foto: