Kultura ve škole

      V pátek 24. 11. se žáci 9. a 8. ročníku vydali do Mahenova divadla v Brně, aby zhlédli divadelní představení současného britského dramatika Toma Stopparda Leopoldstadt.  Žáci okouzleni krásou interiérů starobylého divadla pozorně sledovali téměř tříhodinové představení, jehož hlavním tématem byl antisemitismus. Pohnuté osudy rozvětvené židovské rodiny žijící ve Vídni od 90. let 19. století až do   konce druhé světové války  jim pomohly pochopit zrůdnost rasových ideologií a předsudků, se kterými se bohužel v dnešní době opět setkáváme. Přestože porozumět všem odkazům bylo pro náctileté diváky obtížnější, seznámení se způsobem života židovské komunity bylo jistě zajímavé. V Osvětimi, kde většina naší divadelní rodiny zahynula,  je  uveden citát W. Churchilla:

                        ,,Kdo se nepoučí z historie, je odsouzen ji opakovat.“

     Věřím, že jsme v divadle nebyli s našimi žáky naposledy.

 Mgr. Věra Ochranová, Mgr. Barbora Fňukalová

divadlo2

divadlo